محاسبات تقویت سازه اداره برق خاوران تهران به روش FRP

محاسبات تقویت سازه اداره برق خاوران تهران به روش FRP


FRP یا Fiber Reinforced Polymer یک ماده پیشرفته و سبک است که از ترکیبی از الیاف مقاوم و ماتریس پلیمری تشکیل شده است. استفاده از FRP برای بهسازی ساختمان‌ها به عنوان یک روش موثر و پایدار جهت افزایش قدرت و استحکام ساختمان‌ها شناخته شده است. در زیر، برخی از آیین‌نامه‌های مربوط به بهسازی ساختمان با FRP را معرفی می‌کنم:

 1.  ACI 440.2R-17
  این آیین‌نامه توسط “Institute American Concrete” منتشر شده است و شامل راهنمایی‌های جامع برای طراحی و اجرای بهسازی ساختمان‌ها با استفاده از FRP می‌باشد.
 2.  ASCE/SEI 55-16
  این آیین‌نامه توسط “American Society of Civil Engineers/Structural Engineering Institute” منتشر شده است و شامل راهنمایی‌های جامع برای بهسازی سازه‌های بتنی با FRP می‌باشد.
 3.  ICC-ES AC434
  این آیین‌نامه توسط “International Code Council Evaluation Service” منتشر شده است و شامل مشخصات فنی و روش‌های اجرای بهسازی ساختمان با FRP می‌باشد.
 4.  CSA S806-12
  این آیین‌نامه توسط “Canadian Standards Association” منتشر شده است و شامل الزامات و روش‌های صحیح برای بهسازی ساختمان با FRP در کانادا می‌باشد.

این آیین‌نامه‌ها و استانداردها به عنوان راهنمایی برای مهندسان، کارفرمایان در زمینه بهسازی ساختمان با FRP بسیار حائز اهمیت هستند و باید در هنگام طراحی و اجرای پروژه‌های مرتبط با FRP مورد توجه قرار گیرند.

 

جهت دانلود این آیین نامه می توانید وارد کتابخانه ارگ شود:

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :